FAQ czyli najczęściej zadawane pytania

 1. Kim jest hydraulik, jak pracuje i jak znaleźć dobrego fachowca?

  W niepamięć przeszłości odeszły czasy kiedy hydraulik był znanym wszystkim w mieście, czy na osiedlu, starszym panem, a jego najbardziej rozpoznawalnym symbolem był nieodzowny klucz francuski. Znany był głównie z tego, że potrafił naprawić każdą, choćby i najmniejszą, usterkę przy pomocy tylko i wyłącznie siły swoich mięśni.

  Aktualnie hydraulik to wykwalifikowany profesjonalista, który może się pochwalić nie tylko zdobytym przez lata doświadczeniem, ale także specjalista cechujący się posiadaniem narzędzi i urządzeń na najwyższym, europejskim poziome. Sprzęt ten pozwala mu wykonać samodzielnie usługi, do których standardowo potrzebni byliby dwaj pracownicy. Dzięki temu klient może uzyskać znaczne ograniczenie kosztów poniesionych na naprawę lub modernizację, choćby, instalacji wodno-kanalizacyjnych.

  Wielu klientów nie ma świadomości tego, że żaden dom, mieszkanie, czy lokal użytkowy, a tym bardziej cała wspólnota mieszkańców nie może dobrze i normalnie działać jeśli wspomniany specjalista nie przeprowadzi swych działań od początku do końca wzorowo i bez jakiegokolwiek zarzutu. Stąd właśnie jednym z najbardziej ważnych elementów w trakcie wyboru fachowca, który dokona naprawy naszej awarii hydraulicznej jest potwierdzenie wcześniej zrealizowanych projektów firmy świadczącej usługi hydrauliczne z np. wcześniejszymi klientami, czy administracją budynku.

  Następnym, jednako ważnym, o ile może i nie ważniejszym składnikiem jest potwierdzenie dysponowania specjalistycznym sprzętem, tj. narzędziami i urządzeniami służącymi do usuwania problemów związanych z instalacjami hydraulicznymi, i uprawnieniami potwierdzonymi certyfikatami. Wśród takich urządzeń można skupić szczególnie uwagę na przykład na urządzenia umożliwiające instalacje systemów PP i ALU-PEX.

  Równie istotny jest ostatni czynnik. Są nimi referencje i rekomendacje. Warto zwrócić na nie uwagę wybierając hydraulika. Szczególnie w dużych miastach takich jak Poznań, Wrocław czy Kraków, gdzie konkurencja jest bardzo duża. Sprawdzony i nie mający zastrzeżeń klientów do swojej pracy hydraulik na pewno ma ich wiele. Przechowuje je w swym archiwum, bo to one naprawdę świadczą o fachowości i ogromnym zadowoleniu usługobiorców z wykonanej pracy.