Skuteczna lokalizacja wycieków wody Wrocław

Cieknie woda, ale nie wiesz skąd? Nie szukaj wycieku na własną rękę, nie zgadzaj się na tradycyjne metody odkrywkowe, jakie stosują hydraulicy, a które zwiększają rozmiar szkód i koszty naprawy. Zadzwoń po firmę ROST Wrocław: +48 793 689 776. Przyjedziemy i szybko – za pomocą kamery termowizyjnej – precyzyjnie zlokalizujemy wyciek.

Lokalizacja wycieków Wrocław
– pracujemy przez całą dobę

Lokalizacja wycieków wody Wrocław przy pomocy kamery termowizyjnej to sposób bezinwazyjny, którym szybko i skutecznie lokalizujemy miejsce oraz ustalamy przyczynę powstałego zawilgocenia. W firmie ROST Wrocław badania termowizyjne oferujemy o każdej porze dnia i nocy. Do awarii instalacji przyjeżdżamy w ramach całodobowego pogotowia hydraulicznego.

Badanie kamerą termowizyjną Wrocław i pomiary termowizyjne 24h/ 7 dni w tygodniu.

Na czym polega usługa badania kamerą termowizyjną Wrocław?

Wykrywanie nieszczelności i usuwanie wycieków wody nie jest prostym zadaniem. Wieloletnie doświadczenie i wiedza nie zawsze wystarczą, by szybko zlokalizować przyczynę i miejsce nieszczelności. Dlatego stosujemy kamerę termowizyjną. W naszej firmie stawiamy na potwierdzoną markę sprzętu do termowizji. Wysoka jakość obrazu pozwala na diagnostykę kamerą nawet małych wycieków wody.

Musisz jednak wiedzieć, że nie wszystkie nieszczelności z instalacji wodnych nadają się do lokalizacji wycieku wody kamerą termowizyjną. Możliwość wykonania badania kamerą termowizyjną Wrocław zależy od dwóch czynników:

Tylko wtedy powstanie obszar o podwyższonej temperaturze, który będzie widoczny na ekranie kamery termowizyjnej. Kamera termowizyjna wskazuje bowiem obszar o odmiennej ciepłocie.

Dzięki temu potrafimy skutecznie znaleźć potencjalne miejsce nieszczelności instalacji wodnej. Podczas lokalizacji wycieków z instalacji szukamy gorącej plamy lub bardzo chłodnego miejsca. Bywa jednak tak, że kamera termowizyjna spełnia tylko zadanie pomocnicze, a wyciek wody musimy dodatkowo lokalizować za pomocą innych metod, również bezinwazyjnych.

Na czym polega wykrywanie wycieków wody Wrocław?

Kamera termowizyjna jest świetnym narzędziem diagnostycznym. Doskonale sprawdza się przy wykrywaniu wycieków wody bez dokonywania dodatkowych uszkodzeń np. płytek, ścian w pomieszczeniach.

Jak wykrywamy wyciek wody z instalacji ogrzewania podłogowego? (h3)

Dużym problemem – mogłoby się wydawać – są wycieki wody z ogrzewania podłogowego. Jednak rury znajdują się stosunkowo płytko w posadzce. Takie umiejscowienie instalacji powoduje, że diagnostyka jest zdecydowanie łatwiejsza przy pomocy termowizji. W pierwszej kolejności konieczne jest rozgrzanie ogrzewania podłogowego. Potem następuje obserwacja powierzchni podłogi. Tak szukamy plamy o podwyższonej temperaturze. Próby szczelności instalacji podłogowej trwają od 15 minut do 1 godziny.

Termowizja – narzędzie pomocnicze w wyszukiwaniu wycieków wody (h3)

Kamera termowizyjna pełni bardzo ważną rolę w diagnostyce instalacji wodnych m. in. budynków mieszkalnych.

Wykrywanie wycieków nie obejdzie się bez użycia termowizji. Kamera termowizyjna to również wskaźnik przebiegu rur instalacji. Na zdjęciu termowizyjnym mamy powierzchnię podłogi, ściany albo zarys instalacji znajdującej się w pomieszczeniu. Przez rury przepływa ciepła woda. Otrzymujemy więc efekt wygrzania badanej powierzchni. To umożliwia określenie przebiegu instalacji np. ogrzewania podłogowego przed wierceniem otworów w posadzce. Można też z łatwością upewnić się, w jakim miejscu przebiegają rury instalacji CW lub wykryć miejsce łączenia rur za pomocą muf, kolan lub trójników.

Kamera termowizyjna wskazuje także zawilgocenia ścian w budynku, których nie widać gołym okiem. Takie badania kamerą termowizyjną są bardzo przydatne, zwłaszcza, gdy potrzebujemy przygotować dla ubezpieczyciela dokumentację zadaniową pomieszczeń. Pozwala też dokładnie określić zalany obszar w budynku, gdyż mokre ściany zawsze będą chłodne – czynnikiem chłodzącym jest tutaj parująca woda.

Badanie kamerą termowizyjną Wrocław – uwaga na pułapki!

Warto wiedzieć, że za pomocą samej kamery termowizyjnej nie zawsze da się zlokalizować wszystkie wycieki wody. Hydraulik musi być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje i oprócz dodatkowego sprzętu powinien posiadać określoną wiedzę i mieć doświadczenie w lokalizacji wycieków wody, by nie doprowadzić do zwiększenia rozmiaru zniszczeń.

Nigdy nie ma 100% pewności że wyciek uda się zlokalizować podczas przeglądu. Przykładowo, gdy rury poprowadzone są w otulinie izolacyjnej, to wyciekająca z nich ciecz może płynąć wzdłuż rury i może też gromadzić się w pewnej odległości od faktycznego wycieku. Problemem może też być zimny wyciek, gdyż może nie osiągnąć wystarczającej różnicy temperatur. A wtedy wyciek staje się niewidoczny na termogramie.

Nie dajemy 100% gwarancji na znalezienie wycieku dzięki samej termowizji, dlatego stosujemy dodatkowy, niezbędny sprzęt podpierając się naszą wiedzą i doświadczeniem. Uważamy jednak, że badanie termowizyjne, jako wstępne jest najlepsze. Ułatwia zlokalizowanie i zdiagnozowanie przyczyny problemu np. wilgotnych ścian.

Skorzystaj z naszej usługi. Badanie termowizyjne ma zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach i budynkach.